Wesprzyj Bitcoin

Bitcoin jest protokołem, który narodził się z małej społeczności i od początków swego istnienia błyskawicznie się rozrosła. Istnieje wiele rzeczy które możesz zrobić, aby pomóc w ulepszaniu i rozwojowi systemu Bitcoin.

Korzystanie z BitcoinKorzystanie z Bitcoin

Oczywiście korzystanie z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą Bitcoin jest pierwszą rzeczą jaką możesz zrobić, aby mieć swój wkład w jego rozwój. Z pewnością istnieje wiele aspektów życia, w których Bitcoin może okazać się przydatny i znacznie ułatwić Ci życie. Kolejną rzeczą jaką możesz zrobić jest rozpoczęcie przyjmowania Bitcoin jako formę zapłaty za oferowane usługi, produkty lub po prostu użytkowanie Bitcoin jako system płatniczy w dowolnym celu.

Sieć BitcoinPrzyłącz się do sieci

Możesz przyłączyć się do sieci Bitcoin uruchamiając oryginalne oprogramowanie na własnym komputerze podłączonym do internetu. Możesz również zacząć generowanie bitmonet (bitcoin mining) udostępniając całej sieci zasoby Twojego komputera w celu ochrony bezpieczeństwa sieci oraz pomocy w przetwarzaniu transakcji.

Rozwój BitcoinRozwój

Bitcoin jest otwartoźródłowym projektem typu open source. Zatem jeśli jesteś programistą, możesz wykorzystać swoje umiejętności do czynienia dobra i poprawy Bitcoin. Możesz również programować i tworzyć niesamowite aplikacje lub oprogramowanie opierające się na systemie Bitcoin.

Darowizna BitcoinDarowizna

Najprostszym sposobem, aby pomóc jest przekazanie kilku bitmonet lub dołączenie do Fundacji Bitcoin. Otrzymane środki przeznaczane są dla głównych programistów systemu Bitcoin, organizowanie konferencji oraz dostarczanie innych ważnych zasobów których głównym celem jest rozwój systemu.

InformujInformuj

Rozmawiaj o Bitcoin z zainteresowanymi osobami. Napisz o Bitcoin na swoim blogu. Poinformuj sprzedawców w swoim ulubionym sklepie, w którym chciałbyś płacić w Bitcoin. Lub bądź twórczy i stwórz koszulkę z motywem Bitcoin, w której będziesz chodzić.

Bitcoin WikiWiki

Bitcoin Wiki jest portalem pełnym przydatnych i szczegółowych informacji, gdzie społeczność Bitcoin nieustannie poprawia artykuły już istniejące i stale dodaje nowe materiały, wciąż rozwijając serwis – podobnie jak Wikipedia. Możesz pomóc w utrzymaniu wiki, aby znajdujące się tam informacje były aktualne i dokładne.

Pomoc BitcoinPomoc

Możesz dołączyć do społeczności Bitcoin aby wesprzeć nowych użytkowników. Możesz też rozmawiać o Bitcoin z innymi ludźmi, aby każdego dnia dowiadywać się coraz więcej i wzbogacać swoją wiedzę.