Wybierz swój portfel

Twój portfel Bitcoin pozwoli Ci na przeprowadzenie transakcji w jakiekolwiek miejsce na świecie. Daje Ci prawo do dysponowania adresami Bitcoin, których możesz używać do otrzymywania bitmonet od innych użytkowników, aby następnie móc przesyłać je dalej. Podobnie jak w przypadku wiadomości e-mail, możesz otrzymywać Bitcoiny będąc offline podczas gdy wszystkie portfele pozostaną ze sobą kompatybilne. Przed rozpoczęciem korzystania z systemu Bitcoin, przeczytaj co należy przedtem wiedzieć.

Rozpocznij szybko i łatwo

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, te portfele stanowią dobrą podstawę na samym początku.

  • Bitcoin-Qt jest aplikacją, którą można pobrać dla systemów Windows, Mac i Linux.

  • Bitcoin Wallet to aplikacja dedykowana dla systemu Android, dzięki czemu działa na telefonie lub tablecie.

Stań się częścią sieci Bitcoin

Sieć BitcoinJeśli masz komputer, który jest nieustannie podłączony do sieci, możesz wspomóc społeczniość Bitcoin uruchamiając na mim oryginalnego klienta Bitcoin. Oryginalny klient potrzebować będzie kilku dni, aby w pełni zsynchronizować się z siecią Bitcoin. Zaraz po tym Twój komputer będzie wspierał sieć poprzez sprawdzanie i przekazywanie transakcji odbywających się w sieci Bitcoin.

Portfele stacjonarnePortfele stacjonarne

Portfele stacjonarne (desktopowe) są instalowane na komputerze. Dają Ci całkowitą kontrolę nad Twoim portfelem. Jesteś odpowiedzialny za robienie kopii zapasowych oraz ochronę Twoich funduszy.

Bitcoin-Qt jest pierwotnym klientem Bitcoin, który stanowi podstawę dla całej sieci Bitcoin, która jest na nim zbudowana i na którym się opiera. Oferuje najwyższy poziom bezpieczeństa, prywatności i stabilności. Jednak posiada mniej funkcji i zajmuje dużo miejsca w pamięci komputera. Pobierz
Multibit to lekki klient, który został zaprojektowany tak, aby być szybki i łatwy w użyciu. Po synchronizacji z siecią, która zajmuje mu kilka minut jest natychmiast gotowy do użytkowania. Multibit obsługuje wiele języków. Jest idealny dla nietechnicznych użytkowników. Pobierz
Armory to zaawansowany klient Bitcoin, który działa w oparciu o Bitcoin-Qt. Jest idealny dla zaawansowanych użytkowników systemu Bitcoin wymagających rozbudowanych funkcjonalności m.in. rozbudowane funkcje tworzenia kopii zapasowych oraz szyfrowania oraz pozwala na bezpieczne przechowywanie portfela na komputerach pracujących w trybie offline. Pobierz
Klient Electrum cechuje się szybkością i prostotą użytkowania przy jednoczesnym niskim zużyciu zasobów komputera. Korzysta ze zdalnych serwerów, które zajmują obsługą się najbardziej skomplikowanych procesów systemu Bitcoin. Ponadto pozwala na odtworzenia portfela przy użyciu unikalnej frazy. Pobierz

Portfele mobilnePortfele mobilne

Portfele mobilne pozwalają na posiadanie i dysponowanie bitcoinami w każdym miejscu w którym znajdzie się użytkownik. Możesz z łatwością wymieniać bitmonety oraz łatwo i błyskawicznie dokonywać nimi płatności w sklepach poprzez zeskanowanie kodu QR lub wykorzystanie funkcji NFC „tap to pay”.

Bitcoin Wallet to lekki, przenośny klient dla urządzeń działających na platformie Android oraz BlackBerry OS. Ten klient nie musi być połączony z żadną siecią online, aby móc pracować. Jest kompatybilny z technologią skanowania kodów QR oraz NFC.
Blockchain.info jest hybrydowym portfelem internetowym dla urządzeń mobilnych. Jest również dostępny dla telefonów iPhone w trybie ograniczonym, aby funkcjonować zgodnie z polityką firmy Apple. Zawiera wiele funkcji dostępnych na serwisie blockchain.info, takich jak tworzenie kopii zapasowej portfela online.
Paytunia to mobilny portfel internetowy stworzony przez firmę Paymium. Portfel współpracuje z kantorem Bitcoin-Central. Jest dostępny dla telefonów iPhone, a wsparcie dla urządzeń pracujących na Androidzie jest w trakcie opracowywania.

Portfele onlinePortfele online

Portfele internetowe pozwalają używać Bitcoin w każdym miejscu bez konieczności dbania o bezpieczeństwo portfela. To rozwiązanie wymaga jednak od użytkownika wyższego stopnia zaufania w stosunku do dostawcy usługi który przechowuje nasze fundusze na własnym serwerze.

Blockchain.info jest prostym w obsłudze hybrydowym portfelem bitcoin. Przechowuje zaszyfrowaną wersję portfela, a sam proces odszyfrowywania odbywa się na poziomie przeglądarki internetowej. Ze względów bezpieczeństwa należy zawsze używać rozszerzenia przeglądarki oraz pamiętać o tworzeniu kopii zapasowych portfela.
BIPS to serwis oferujący portfel online przechowywany na serwerach firmy WalletBit. Pozwala na zakup i sprzedaż bitcoin w wielu krajach. Przedsiębiorcy chcący za oferowane usługi lub produkty przyjmować płatności bitcoin mają do dyspozycji wiele funkcji i narzędzi.
Coinbase to serwis udostępniający usługę portfela internetowego. Założeniem jego twórców było stworzenie jak najprostszego w użyciu portfela bitcoin. Coinbase oferuje mobilny portfel współpracujący z urządzeniami mobilnymi na Android oraz narzędzia dla przedsiębiorców chcących przyjmować bitcoin jako formę zapłaty.